Навігаційна система складається з таких основних елементів: GPS-антени, навігаційного комп’ютера й дисплея. За допомогою антени системи глобального позиціонування (GPS) навігаційна система орієнтується на супутники, які знаходяться на геостаціонарній орбіті навколо Землі. Це дозволяє визначити точне місцезнаходження автомобіля на поверхні землі з точністю до кількох метрів.
Використовуючи інформацію від підшипників автомобіля, що постійно оновлюється, і порівнюючи її з даними від датчиків швидкості обертання коліс антиблокувальної системи, комп’ютер може розрахувати маршрут руху автомобіля. Для розрахунку маршруту необхідна базова інформація про всю мережу доріг у вигляді оцифрованих даних. Така інформація, наприклад, про всю мережу доріг у Німеччині, збережена на носії даних (CD-ROM або DVD), до яких комп’ютер навігаційної системи має доступ.
Після введення пункту призначення, вбудований навігаційний комп’ютер розраховує найшвидший або найкоротший маршрут і порівнює розрахований маршрут з поточним положенням автомобіля під час прокладання маршруту. Якщо вони відрізняються один від одного, наприклад, через те, що водій вирішив їхати іншим маршрутом через затор або помилку, автоматично розраховується альтернативний маршрут.
Канал повідомлень про дорожній рух (TMC) передбачає динамічне прокладання маршруту, при якому навігаційна система автоматично розпізнає перешкоди на дорозі та пропонує альтернативний маршрут, якщо це необхідно.